Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[03.03.2009] První pozdrav z 2. turnusu zimního tábora    (druhý běh)
Milí rodiče, je tu první zpráva z druhého běhu zimního tábora na chatě Vkus! Tedy, z druhého běhu, který ovšem jinak samozřejmě pořádá známá „prvoběhová“ parta KOLTích táborníků! :o) Máme se dobře, všichni jsme zdraví a užíváme sněhu na sjezdovkách. Počasí je sice spíš jarní (přes den většinou + 3-5°C a i v noci se teplota jen blíží k nule), ale díky dostatku sněhového základu se zatím lyžuje všude – byly jsme s dětmi už na Pomě vedle chaty na Výsluní, na Pěnkavčím vrchu a samozřejmě i na Portáškách. Dnes večer se chystáme na noční lyžování, doufáme, že na večer bude sníh přeci jen ne tak těžký, jako bývá přes den.

Děti (plný stav je 27 táborníků) jsou jako tradičně rozdělené do 3 lyžařských družstev a ta doplňuje proměnlivé družstvo „bobařů“, tedy dětí, které lyže nemají, anebo zrovna lyžovat nechtějí. Začátek tábora máme už za sebou, pokroky v lyžařských schopnostech jsou znát, takže třeba dnes děti z 2. i 3. družstva bez problémů sjely od chaty na hlavní sjezdovku, nechaly se vyvézt lanovkou až nahoru na Portášky a pak se traverzem přesunuly na Pěnkavčí vrch, kde ještě v těchto chvílích lyžují.

Kromě standardní „sněhové“ zábavy máme samozřejmě pro děti i večerní program. Vše začalo nedělním kinem a v něm promítáním detektivky, během které došlo přímo v kině VKUS (název naší chaty) k vraždě! Děti byly svědky vyšetřování případy detektivem Martinem Tomsou a MUDr. Čeňkovou, následovaly tematické hry pro skupinky dětí – zdravověda a identifikace dospělých ze zvětšených fotek. Na závěr večera měly všechny skupinky za úkol uhádnout rozluštění případu vraždy v kině, což jsme jim nakonec formou divadla – opakování - přehráli.

Včerejší večer jsme opět dětem promítali, tentokráte krátkou ukázku z filmu KarCOOLka, doprovázenou záhadou zmizelých receptů v údolí zvířátek. Prvním úkolem skupinek dětí opět bylo uhádnout, kdo recepty krade, tedy jinými slovy, jaké je řešení případu. Následovaly tematické hry – převoz předmětů lanovkou a přenos lentilek brčkem. Celý večer se náramně vydařil a zažili jsme spoustu legrace! Na závěr jsme dětem promítli rozluštění záhady ztracených receptů a vyhodnotili tipy jednotlivých skupinek.

Celým táborem se jako nit táhne hlavní hra pro skupinky (máme 4 vyrovnané družiny dětí, které soupeří mezi sebou) a tou je detektivní společenská hra Cluedo. V té se snaží skupinky vydedukovat řešení tajného případu. Pro posun po hracím plánu a možnost dedukcí jednotlivé skupinky využívají své výsledky z her jednotlivých večerů – čím úspěšnější daná skupinka je, tím více tahů (hodů kostkou) smí skupinka využít.

Co se týče samotného tábora, všechno běží svým již tradičním a ověřeným životem. Vstáváme v 8 hodin,večerka je ve 22. Mezi tím máme dopolední a odpolední program a doba mezi večeří (18) a začátkem večerního programu v herně (20) je vyhrazena osobnímu volnu dětí. Kromě jedné účastnice, která musela už v neděli večer odjet kvůli angíně, jsme jinak všichni zdraví a plni sil.

A kdo že se letos o Vaše děti na chatě VKUS stará? Partu dospěláků tvoří:
Lukmen – hlavní vedoucí; Evička – kuchařka; Jana (Chlebíček) – pomocnice v kuchyni; Dádí – zdravotník; Lucka, Bozďa, Renata, Martina, Cagi, Kuba, Kája – vedoucí jednotlivých pokojů a družstev

Jak jsem už napsal, dnes večer nás čeká noční lyžování. Proto bude herní část dne přesunuta na odpoledne, na děti se tentokráte chystá detektivní příběh na motivy známého seriálu Profesionálové. Zítra budeme mít volný den, nebudeme vůbec lyžovat a čeká nás výlet do Trutnova na bazén, večer pak samozřejmě další hry s detektivní tematikou.

Zkrátka a dobře, všichni účastníci tábora jsou v pořádku a v pohodě a troufám si tvrdit, že se rozhodně nenudí.

Moc pozdravů všem rodičům posílá za všechny dobře naladěné táborníky

Lukmen