Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[19.08.2008] Druhá zpráva z lázní paní Jubaby    (třetí běh)
Konečně přicházíme s dalšími zprávami z čeřínské louky a posíláme vám všem srdečný pozdrav! Na tábořišti je vše v pořádku, nemoci se nám vyhýbají a i počasí nám po dvou deštivých dnech opět začalo přát. Snad nám to vydrží!
V poslední zprávě jsme vám prozradili, že naše pracovní čety čeká noční cesta za Jubabinou sestrou Zenibou. Ti starší z dětí skutečně na cestu vyrazili a vrátili se s tím, že jim Zeniba radí soustředit své síly na to, aby nalezli předměty, které schází sluneční bohyni. Prozradila jim rovněž, že se jedná se o náhrdelník, zrcadlo a meč. Mladší z nás se vypravili na pouť, na jejímž konci se setkali právě se sluneční bohyni Amaterasu, která i jim prozradila, že ji Jubaba obrala o to nejcennější, co měla. Za nalezení těchto cenností dětem Amaterasu nabídla pomoc při návratu do lidského světa. V několika následujících dnech však děti na zmíněné předměty nenarazily – měly ale spoustu jiné práce. Kromě jiného každá z pracovních čet vyrazila v průběhu čtvrtečního večera mimo Jubabiny lázně, aby strávila noc mimo ně. Je pravda, že podmínky nebyly právě růžové, v noci střídavě pršelo, ale s výjimkou jedné čety, která se rozhodla pro návrat do lázní, se všem podařilo noc přestát v suchu a v pořádku. Další dny byly vyhrazeny soupeření jednotlivých čet ve známé a v lázních oblíbené hře země-město, dále v navigaci ponorek a mimo jiné i roznášení pošty po různých patrech lázní. A právě při té příležitosti se podařilo dětem získat první z bohyniných předmětů. Ukázalo se, že náhrdelníku se zmocnil jeden z démonů, kterého se naštěstí povedlo chytit a korále mu sebrat. Při včerejším táborovém ohni se bohyně Amaterasu dětem zjevila a ony tak měly možnosti jí odevzdat první z předmětů, které jí po právu patří. Pokud půjde vše dobře, i dnes večer by se mělo dětem podařit získat další z cenností; doufejme tedy, že se blíží chvíle, kdy se navrátíme do světa lidí.
Naštěstí se paní Jubaba před několika dny vzdálila z lázní, a tak měly naše pracovní čety konečně i příležitost se trochu pobavit – pod vedením bratří Kunců byla uspořádána slavnostní volba „Myš Universe Čeřín 2008“ a dnes jsme dokonce všichni mohli vyrazit na výlet do Českého Krumlova. Při té příležitosti se dětem povedlo shodou okolností lapit i obávaného fantoma Krumlova, který v nestřeženém okamžiku využil nepřítomnosti paní Jubaby a ukradl jí miminko! Jen díky obezřetnosti našich pracovních čet se podařilo situaci zachránit a odvrátit tak hrozný Jubabin hněv.
Snad se nám tedy bude dařit i nadále!

Mějte se všichni krásně a držte nám palce, ať všechno dobře dopadne.

Za všechny děti i vedoucí zdraví z táborové louky pod Čeřínem
Šípek