Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[24.02.2008] poslední zpráva...tentokrát už z domova    (první běh)
Dva zbývající dny expedice na K2 byly ve znamení krásného, skoro jarního počasí. Plánované zimní olympijské hry se proto změnily v souboj horolezeckých týmů ve vnitřních prostorách základny. Soutěžilo se v nejrychlejším výstupu na vrchol (tj. do schodů) či v nejlepším akrobatickém skoku v místnosti. Za výkony odvedené v olympijských disciplínách a rovněž za výstup na vrchol Sosna byly týmům přidělené další soutěžní body, které konečně některé z nich dovedly až na vytoužený vrchol hory K2.
Bylo tedy třeba to pořádně večer oslavit! Jak? No přece horolezeckou diskotékou! Taneční výkony některých členů expedice byly přitom opravdu výjimečné - jmenujme alespoň duo bratří Kuncových či taneční kreace malé Fanynky. Každopádně jsme si to všichni užili a vůbec se nám nechtělo diskotéku ukončit.
Poslední ráno bylo nutné urychleně vyklidit základnu a přesunout veškerou bagáž dolů z hory. Vybraní siláci chodili opakovaně z kopce a znovu do kopce a přenášeli věci k vozidlu výpravy, které je popováželo níž k autobusu. Je pravdou, že jiní se několikrát pokusili jim práci poněkud znesnadnit - například Adinka, která přišla do kuchyně a přiznala se, že nemá žádné ponožky. Následoval úprk dolů za jejím kufrem, ze kterého měly být ponožky vytaženy. Překvapuje vás, že kufr spočíval docela vespod celé hromady?
Nakonec ale byli všichni i se svými zavazadli naloženi v autobusu, který se rozjel ku Praze.
A ostatní už víte.

Všem členům expedice posíláme dík za krásný tábor a těšíme se na shledanou!