Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[21.08.2007] Opět pár řádek    (třetí běh)
Posíláme další pozdrav z tábora, tentokrát z Českého Krumlova, kam jsme se dnes všichni vydali na výlet. Naposledy jsme vám psali po skončení soutěže „Myš Universe 2007“, od té doby uplynula spousta času a událo se mnoho nového. V pátek se všem zaklínačským učedníkům podařilo úspěšně projít klanovými zkouškami a na základě jejich složení byli následně večer slavnostně pasováni na zaklínače a slíbili, že budou nadále sloužit dobru a ochraňovat všechny, kterým je toho třeba.
V sobotu dopoledne se znovu otevřely zájmové kroužky, v nabídce opět byla výroba šperků z korálků, práce se sekerou, výroba ručního papíru, práce se dřevěnými korálky, český lakros či zdravověda a jiné. Odpoledne dostaly klany zaklínačů první kšeft, při kterém zbavovaly okolní kraj bestií a obchodovaly s místními obchodníky. Jak vidíte, získané umění vládnout mečem se hodilo hned při prvním úkolu!
Neděle byla dnem odpočinkovým, dopoledne jsme se umyli v hygienickém srubu, odpoledne se děti byly koupat ve Vltavě a v podvečer si zahrály další hru, při které jim bránili tři mágové v plnění úkolů. Obzvlášť jeden z mágů se snažil ze všech sil – zdržoval hráče tím, že jim přikazoval plnit úkoly typu plaz se po zemi a syč při tom a podobné vymyšlenosti.
V noci z neděle na pondělí se strhla nad Čeřínem bouřka, ale naštěstí nebyla nijak drastická. Ráno v pondělí už bylo počasí příznivější, takže se děti mohly vydat na cestu životadárného světla, při které měly za úkol rozdělat si oheň a následně přinést do tábora od ohně zapálenou svíčku. Poté si zahrály krátkou hru, při které se sbíraly na louce lístečky s čísly podle zadaných kritérií. Odpoledne na nás čekala hra Teleport a poté Aku-aku, kdy děti ze sebraných kartiček sestavily zprávu a na jejím základě se vydaly za pokladem, který se skrýval nedaleko od tábora v kořenech rozložitého smrku. Večer jsme se sešli u táborového ohně a zpívali jsme u něj, dokud nás nevyhnal déšť.
Dnes ráno, jak už bylo řečeno, jsme vyrazili do Českého Krumlova. Děti ušly téměř 16 kilometrů bez problémů, nazpátek, pokud nám bude přát štěstí, se povezeme autobusem do Branné, kde přebrodíme Vltavu a dojdeme kousek do tábora.
Všichni v táboře jsou v pořádku, i počasí se dnes umoudřilo, tak snad to vydrží.
Mějte se krásně, brzy se ozveme znovu!

Za všechny táborníky zdraví
Šipka