Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[17.02.2006] Na Portáškách všechno v pořádku!    (druhý běh)
Milí rodiče,
po menší prodlevě se Vám zase hlásím od notebooku z chaty Vkus. Všichni na táboře jsme zdraví a spokojení, máme se dobře.

Tábor pomalu končí. V těchto chvílích čekáme na oběd po dopolední Olympiádě, děti závodily ve dvoukolovém slalomu a kdo chtěl, tak také ve skocích do dálky. Po poledním klidu proběhne slavností vyhlášení výsledků a hned poté poslední díl naší mini táborové hry s tematikou Pata a Mata alias "A je to!". Vpodvečer potom budou mít děti možnost naposledy nazout lyže a zalyžovat si, večerní lyžování na sjezdovce Modřín na Portáškách je oblíbené kvůli své více než příznivé ceně a také kvůli malým frontám. Až se lyžaři vrátí, bude následovat toužebně očekávaná diskotéka. A zítra pak už jen balení, úklid a odjezd domů za Vámi. Autobus by měl být přistaven v 11 hodin, takže očekáváme návrat do Prahy kolem 14. hodiny.

Co se událo na táboře od mé minulé zprávy? V úterý byl avizovaný odpočinkový den, všichni jsme jeli do Trutnova na bazén, kde jsme si mohli zaskákat z 3 a 5 m věže. Malé děti si zahrály s vedouícmi hru na žraloky a také na lovení puku v dětském bazénku. Večer se v roli Pata a Mata představily Zarka a Hadravka se svojí scénkou "Cestování", po níž proběhly tradičně 3 hry pro skupinky dětí.

Středa byla celá věnována lyžování. Jezdili jsme tady u nás na Pomě na Výsluní a myslím, že se ukázaly zřetelné pokroky v lyžování u jednotlivých dětí. Večer, stejně, jako každý den, proběhla scénka Pata a Mata, navozující tematiku následujících her pro děti. Tentokráte naši dva hrdinové - Kuba a Dan - věšeli obraz na zeď :-)

Ve čtvrtek, tedy včera, nás trochu zaskočilo počasí. Ráno byla velká mlha a přes noc navíc nasněžilo snad 20 cm nového sněhu. Proto jsme se rozhodli zařadit dopoledne náhradní program a všichni jsme šli na procházku do Pece pod Sněžkou. Po poledním klidu proběhla scénka "A je to!", tentokráte se o obsazení rolí hrdinů Pata a Mata postarali Bozďa s Renatou s oblíbeným dílem "Tapety". V podvečer bylo pro zájemce noční lyžování a zbytek tábora měl hry v místnosti.

Tolik tedy prozatím odsud z chaty Vkus na svahu Portášek. Zdravotní stav celé výpravy je v naprostém pořádku, nemáme žádné úrazy a myslím, že se táboru daří. Dnes dopoledne je cítit mírná obleva, na závodníky čekal netradičně těžký sníh (dopoledne bylo cca +3°C) a i z tohoto pohledu jsme celý lyžařský program myslím zvládli úplně přesně.

Moc zdravíme všechny rodiče do Prahy a zítra se těšíme na shledanou!

Za všechny KOLŤáky v Krkonoších zapsal Lukmen