Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[25.02.2019] A jsme zpátky doma :    (druhý běh)
Milí rodiče, píši Vám již po návratu ze zimáku, abych shrnul poslední dva dny tábora.

Jak jsem Vám psal v pátek, Olympiáda bohužel proběhla v "indoor" verzi, ale i tak si ji myslím děti užily. Tím spíš, že nepřišly o diplomy ani medaile... Po skončení Olympiády, jsme všichni vyrazili pěšky na sjezdovku, protože jsme tam měli po celý týden uschované lyže, abychom je nemuseli tahat sem-tam. A musím napsat, že páteční polední výprava pro lyže byla asi to nejnáročnější a vůbec nejdobrodružnější, co jsme na táboře zažili! Vytrvalý noční déšť v kombinaci s poklesem teploty pod nulu způsobil, že se okolí chaty, cesty a chodníčky změnily v totální ledové kluziště. Jen chůze do kopce byla v těchto podmínkách opravdu náročná a ke sjezdovce jsme šli minimálně 2x tak dlouhou dobu, jako obyčejně. Dolů to samozřejmě nebylo o nic jednodušší, tím spíš, že jsme si nesli lyže a hůlky. Bohužel, kluzká cesta těsně nad chatou také způsobila jediný vážnější úraz (pořezaný prst od lyží při pádu na náledí), se kterým jsme radši zajeli do nemocnice - naštěstí to nebylo nic vážného a po návratu už byly zas jen úsměvy.

Páteční odpoledne bylo tradičně věnováno velkému vyhlašování, kdy byly nejdřív oceněny výkony v Olympiádě (netradiční medaile byly vyrobeny z koblih, které byly po chvilce focení nekompromisně a s chutí snězeny :-) ), následně byl oceněn a polárkovým dortem odměněn nejlepší pokoj z hlediska úklidu a nakonec byly spočteny všechny donuty a vyhlášeny konečné výsledky celotáborovky (neskutečně vyrovnané!!). Konečné pořadí bylo: 1. Kang Kodos 38 bodů, 2. Modří donuti 37 bodů, 3. Duffíci 35 bodů, 4. Krustíci 34 bodů

V podvečer měly děti volnou zábavu, mohly hrát hry a samozřejmě také balily a uklízely. Po večeři pak zbytek denního programu obstarala populární diskotéka pod vedením DJs JT + Toma.

No a sobota, to už byla naučená klasika - úklid a balení. Vstávali jsme tradičně v 8 hodin, ale jak se později ukázalo, klidně jsme si mohli minimálně půl hodinky přispat, protože jsme byli všichni připraveni v jídelně už o půl desáté a tak jsme na poslední hodinu na chatě dětem pustili v televizi dětský kanál. Ale co Vám budu povídat, děti spíš zajímaly jejich mobily, které měly možnost si poprvé za celý tábor vzít do jídelny. Takže jejich program byl jasný :-) Nejvíc starostí jsme tak s balením a nakládáním věcí do aut měli my dospěláci, protože ranních -10°C udělalo z parkoviště i cest u chaty totální ledové zrcadlo - nebylo jednoduché ani chodit, natož manipulovat auty. Ale vše jsme nakonec zvládli a v 11 hodin autobus odjížděl z parkoviště v Albrechticích směr Praha.

Za všechny dospěláky se loučím a mohu napsat, že se tábor náramně vydařil, neskutečná byla zejména nulová marodka a ideální lyžařské podmínky. A chci věřit, že se program tábora v duchu The Simpsons dětem líbil.

A kdo že se o Vaše děti letos na táboře staral? Parta ve složení Ejka / Evka, Vláďa, DDi, Anička, Evička, JT, Naďa, Terka, Tom, Majda, Kája a

Lukmen :-)