Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[22.02.2019] Tábor pomalu a jistě vrcholí    (druhý běh)
Zdravím rodiče z chaty U Lesa, je páteční dopoledne a na ZDT právě probíhá Olympiáda! :-)
Máme se dobře, všichni jsme v pořádku, nemáme žádné nemoci, ani úrazy, prostě nic, co by bránilo dětem se v plném počtu účastnit kompletního táborového programu. Což je paráda a tak trochu i zázrak :-)

V úterý dopoledne jsme všichni lyžovali, odpoledne bylo trochu otočené - nejdřív tradiční hry v rámci celotáborovky na motivy Simpsonových - skupinky nejdřív unikaly ze skleněného příkrovu nad městem a potom sháněly ingredience a následně vařily pivo DUFF. Později odpoledne se zájemci (13 dětí + několik dospělých) vydalo na noční lyžování a to navzdory lehkému mrholení, které je doprovázelo při odchodu z chaty (zaplaťbůh pak už nepršelo). Děti co zůstaly na chatě hrály různé hry v herně a když jsme se po osmé hodině zase všichni sešli na chatě, lyžaři se navečeřeli a potom jsme dětem promítli 2 epizody ze seriálu.

Ve středu byl den bez lyží, i když úplně odpočinkový nebyl - vyrazili jsme všichni vlakem do Liberce a tam měly děti nejdřív rozchod, potom jsme šli všichni na bazén. Plný počet 32 plavčíků - paráda :-) Po návratu na chatu, večeři a volnu proběhl další herní večer alias souboj skupinek o donutky: první hrou byl kvíz postav ze seriálu, druhou byla nefalšovaná bojovka aneb stezka odvahy (chata osvětlená svíčkami a sem tam nějaký ten bubák :-) ) a třetí soutěží bylo kreslení alias pictionary. Nabitý večer :-)

Včera - ve čtvrtek - jsme opět dopoledne vyrazili s dětmi na sjezdovky a intenzivně po družstvech lyžovali. Vzhledem k tomu, že se zhoršilo počasí (návrat na chatu už byl za lehkého deště), jsme bohužel museli odpoledne zrušit plánovaný hokej, což nás mrzelo, protože se jedná o tradiční a oblíbený turnaj mezi skupinkami :-) Místo toho jsme nejdřív udělali herní odpoledne - první soutěží "pingl" bylo foukání plastového kelímku slalomem, druhou pak stylová obdoba známé hry aktivity. Zbytek odpoledního programu jsme vyplnili řízenými hrami v herně - děti si malovaly, hráli Bang a jiné hry. Večer jsme pak hernu změnili na kinosál a promítli toužebně očekávaný film o Simpsonových.

Dnes - v pátek - je na programu Olympiáda. Bohužel, celou noc a ještě i ráno během rozcvičky silně pršelo, takže přesto, že je stále bílo, podmínky se zhoršily a olympijské disciplíny na sjezdovce (slalom a sjezd) jsme museli zrušit - za daných podmínek se opravdu nedalo lyžovat, všude je mokro.. Proto jsme operativně přeorganizovali Olympiádu na vnitřní verzi a děti soutěží ve třech věkových kategoriích v disciplínách skok v přezkáčích, hokejový slalom s tenisákem a "oblékání" - co nejrychleji se obléci do předepsané lyžařské výbavy. Tahle soutěž právě začíná a já se loučím, protože o ni nechci přijít...

Jinak musím ještě doplnit, že nám po celý týden výborně a skvěle vaří kuchařky, včera večer byly dokonce řízky s kaší a přídavky nebraly konce. Hlavní ale je, že jsme všichni v pořádku a že to děti baví :-)

Do Prahy zdraví Lukmen