Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[12.02.2017] Zimák 1B skončil    (první běh)
Milí rodiče, svoji druhou a poslední zprávu o našem letošním zimáku Vám píši už z Prahy, včera jsme se totiž z tábora vrátili a ten je tak už minulostí. Přesto bych rád doplnil alespoň pár slov o druhé půlce tábora - i když věřím, že z jistě barvitého vyprávění Vašich dětí už znáte všechny podrobnosti :-)

Ve čtvrtek jsme tradičně věnovali celé dlouhé dopoledne až do 14 hodin lyžování, podmínky byly výborné a všichni jsme si to užili. Po poledním klidu bylo dopoledne zasvěcené soupeření družinek dětí kolem chaty - paralelně totiž probíhal oblíbený hokejový turnaj (samozřejmě s umělým osvětlením :-) ) a k tomu stavby z písku. Ano, nedivte se, z totálně přemrzlého a tvrdého sněhu by se nic kloudného stavět nedalo, proto měly družinky za úkol postavit z kýble písku co nejhezčí stavby s tematikou Egypta, pyramid, popř. prostě Mumyjáka, který jim tento úkol uložil. Tím jsme vyplnili celé odpoledne a po večeři a osobním volnu následoval poslední herní večer v režii Johnnyho a Terky - společné sání krve alias krevní náhražky :-) a pantomimu na téma HT.

V pátek dopoledne proběhla tradiční zimní Olympiáda, završující týdenní zdokonalování dětí na lyžích. Zúčastnilo se komplet všech 32 dětí a závodili jsme ve sjezdu a slalomu na červené sjezdovce. I když tam některé děti (bývalé 4 resp. 3B družstvo) nikdy nebyly a pouhá cesta na tuhle část sjezdovek pro ně byla velkým adrenalinem, všichni se nakonec zúčastnili. Po návratu na chatu ještě proběhla třetí disciplína a tou byl populární bobcross alias závod ve sjíždění kopce na talířích :-) Celou Olympiádu měli na starost Dejv s Buvčou a to včetně krásných diplomů a hlavně medailí, které děti na slavnostním ceremoniálu získaly. Odpoledne pak bylo věnováno hlavně balení, zbyl i čas na film (HT2) a namísto večerního programu proběhlo slavnostní vyhlášení úklidu a celotáborové hry. Nakonec to dopadlo takhle: 1. Oběšenci 2. Kostlivci 3. Mumyje 4. Želený zelé. Děti měly možnost si vybrat z Drákulovy rakve rozmanité věcné odměny a úplní vítězové - Oběšenci - pak dostali krásný dort. No a zhruba v době, kdy by normálně byla vyhlášena večerka, začala oslava 118. narozenin Drákulovy dcery Mejvis alias diskotéka. No, asi se líbila, protože se protáhla až za půlnoc...

Tím program tábora skončil, v sobotu dopoledne jsme už jen dobalili, uklidili, pořídili společné foto, rozdali všem krásné dřevěné pamětní medaile, rozloučili se a nastoupili do autobusu...

Tábor se rozhodně povedl, přály nám sněhové podmínky, vlastně i počasí (navzdory nedělnímu mrholení a tomu, že jsme vlastně za celý týden neviděli sluníčko) a hlavně zdravotní stav nebyl narušen žádnou vážnější nemocí nebo dokonce zraněním. Paráda!!

Za všechny (doufám) spokojené táborníky

Lukmen