Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[18.07.2016] Tábor v pném proudu :    (první běh)
Zdravím rodiče z Prahy,
coby "poučený" návštěvník tábora přináším pár aktuálních informací z 1. běhu pod Čeřínem. Khainether má bohužel nějaké problémy s internetem, tak se mu nedaří posílat zprávy tak, jak bych chtěl. Ale i přesto je prý hodně živo na našem facebooku, kde mj. denně přibývají aktuální fotky z táborového života, tak věřím, že rodiče o zprávy z tábora nejsou úplně ochuzeni...

Já jsem byl v Čeříně od pátečního večera do nedělního odpoledne a ta hlavní zpráva - tábor je v pořádku, děti jsou zdravé a program i přes deštivé počasí probíhá dle plánu! :-)

Čeřín letos prozatím navštívilo ne úplně příznivé počasí a to je samozřejmě na táboře na první pohled znát - trocha bahna na táborové louce, nezbytné chodníčky z fošen v nejvíc exponovaných místech, veškerý personál zásadně a pouze v holinkách, velmi časté pláštěnky a v kuchyni a hygieňáku se sušící věci... Přesto jsem ale byl v pátek večer účastníkem vydařeného táboráku vč. úspěšné lesní maturity a slavnostního (krásného!) nočního zahájení Olympiády, v sobotu dopoledne jsem pak sledoval ničím nezkrácenou verzi tohoto sportovního svátku i odpolední oddílový program. Večer následovalo vyhodnocení Olympiády (určitě se Vám ty nejúspěšnější děti pochlubí krásnými medailemi!) diskotéka a před ní i živé vysílání z Kapitolu :-) - prostě vše probíhalo, jak má, nehledě na občasné přeháňky.

Včera - v neděli - byla na programu "velká" 3. etapa Hunger Games, rozdělená na dopolední a odpolední část. Týmy (kraje) dětí tak absolvovaly v okolí tábora 2 x 6 stanovišť s rozmanitými úkoly, které důkladně prověřily po všech stránkách jejich dovednosti a schopnosti. Mj. musely děti zvládnout humus-chalenge, střelbu z luku, slalom s vozíkem (převoz kyblíku s vodou), tvorbu "provazu" z přírodních materiálů, paměťovou-pozorovací soutěž s dronem, přechod po slackline, zrcadlové směrování paprsku, stavbu velkého domina, písmenkovou soutěž, přenos harampádí, tvorbu figurky ze dřeva a další povedené úkoly...

Zkrátka, tábor se má dobře!! I když děti bohužel vinou počasí přišly v pátek o populární výlet do města (rozuměj "za nákupy" :-) ), i to si vynahradily alespoň procházkou do nedalekého kempu k Vltavě o víkendu. A to nás podle předpovědi nyní čeká bohudík (snad) teplý a slunečný týden.

Za všechny spokojené táborníky zdraví rodiče Lukmen