Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[11.03.2016] Olympijský den na ZDT    (druhý běh)
Zdravím rodiče z pátečního dopoledne na chatě. Všichni se máme dobře, všichni jsme plni sil a zdraví a děti právě absolvují na sjezdovce tradiční Olympiádu (slalom, sjezd a skok v přezkáčích). Až se tomu nechce věřit, ale opravdu je to tak – všech 31 dětí je na lyžích či snowboardech a bojuje o medaile, žádný bobař, žádný marod. Prostě idylka 
Co se na táboře dělo od mé poslední zprávy?

Ve středu byl celodenní výlet do Liberce vlakem, děti si užily asi hodinový rozchod v centru a potom jsme je vzali na 1,5 hodiny do bazénu. Po návratu na chatu, večeři a osobním volnu následoval tradiční mimoní večer, tentokráte si děti otestoval padouch Král Kazisvět (bál) a podruhé Vláďa alias Usáma se svojí bombou  Na závěr večera se jako již tradičně objevili Mimoňové Ivana s Evženem a nejméně úspěšné skupince toho večera dali v jednoduché hře (poznávání předmětů poslepu) možnost si alespoň 2 banánky získat zpět.

Ve čtvrtek se oteplilo a bílo kolem chaty začalo roztávat, což ale nebránilo klasickému dopolednímu 4-hodinovému lyžování. Odpoledne pak proběhl tradiční hokejový turnaj v bazénu mezi skupinkami, doplněný o paralelně probíhající soutěž – stavbu sněhového Mimoně. I když sněhu přes den ubylo, stále ho bylo na stavby ze sněhu dost a 4 postavičky Mimoňů jsou opravdu nádherné a doteď je máme pod okny. Tyto dvě soutěže byly vyhlášeny jako „Mimoní“, tedy za ně skupinky večer získaly banánky. Herní večer byl náročný, děti si postupně vyzkoušel Storm Trooper se svojí střelbou (dron jako pohyblivá překážka děti opravdu hodně bavil), Fantomas se stezkou odvahy (to byla pro děti docela těžká zkouška, ne všechny sebraly dost odvahy, aby prošly chatou, osvícenou svíčkami) a na závěr večera ještě Grunhylda se strouháním co nejdelší slupky z otráveného jablka. Poprvé jsme trochu přetáhli večerku ve 22 hodin, ale nebylo to zbytečné a děti se rozhodně během večera nenudily. Na úplná závěr ještě Mimoň Evžen dal možnost nejhorší skupince získat zpět 2 banánky při skládání hlavolamu.

Dnes – v pátek - dopoledne je Olympiáda, odpoledne proběhne vyhlašování všech soutěží (Olympiáda, celotáborovka, úklid), následovat bude balení a úklid, kompletování lyží a zimního nářadí a možná zbyde čas i na promítnutí nějakého filmu, uvidíme. Ve 20 hodin by měla začít toužebně očekávaná Diskotéka a tou program tábora definitivně končí.

Máme se skvěle a jsme smutní, že tábor pomalu končí. No, popravdě, děti jsou od samotného začátku tábora smutné ještě z jednoho důvodu a tím je zakázaná WiFi. Zkouší to na nás každý den, prosí a žadoní, ale my jim heslo na síť úmyslně neřekneme a vytrváme. Věříme, že byste s námi souhlasili... :-) Zdravíme rodiče!