Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[07.03.2016] Poprvé na sněhu!    (druhý běh)
Lukmen zdraví rodiče z chaty U lesa, je pondělí dopoledne, všechny děti pod vedením dospěláků před chvilkou odešly poprvé na lyže na sjezdovku, máme tu hezké počasí a lehký poprašek čerstvého sněhu - prostě ideální podmínky :-) Včera nám dorazila poslední tábornice, takže jsme komplet - 31 dětí.

V neděli odpoledne se počasí umoudřilo (dokonce chvílemi vykukovalo sluníčko), takže jsme neváhali a vyrazili s dětmi na procházku a to rovnou na vrchol Špičáku, na kterém budeme lyžovat. Cesta byla trochu namáhavá, ale nakonec jsme ji všichni zvládli a odměnou nám byly krásné chvíle na skalní vyhlídce... Zpět dolů jsme to vzali po červené sjezdovce, což byla docela legrace, děti se vyblbnuly, i když jsme - bohužel - nevzali klouzáky a boby. Z procházky máme i spoustu fotek a pokud vím, kluci intenzivně "krmí" facebook. Doporučuji!! :-)

Ještě předtím - v neděli dopoledne - děti utvořily 4 soutěžní družstva aka skupinky, ve kterých budou po dobu tábora soutěžit. Máme tu mimoní skupinku Banánů, Digimonů, B-Tým a Žluté kanonýry. Po poledňáku se pak dětem představili ve svých rolích také dospěláci - dva velcí hodní Mimoni (alias Ivana s Evženem) a poté všech 7 zločinců a padouchů, kteří budou po dobu tábora usilovat o přízeň mimoních skupinek: Medůza (Terka), Gargamel (Klárka), Usáma bin Ládin (Vlasta), Storm Trooper (Bozďa), Královna Grunhylda (Helča), Fantomas (Lukmen) a Král Kazisvět (Dádí). Myslím, že děti, ale i my samotní, jsme si tohle antrée dosytosti užili :-)

V neděli proběhl první herní večer skupinek, své úkoly si na děti připravili Usáma a Medůza. Podle toho, jak byly jednotlivé skupinky (ne)úspěšné v jejich úkolech (hrách) jim na konci večera padouši ujedli z jejich banánových trsů, které dostala každá družinka na začátku tábora. Trsy banánů (vyrobené z maršmalounů Helčou) jsou opravdu skvostné a určitě je také najdete ve fotogalerii na FB. Úplně na závěr večera pak přišli mezi děti i dospělí Mimoňové a skupinkám, které ten večer přišly o nejvíc banánů, dali možnost se alespoň trochu zahojit a "vydělat" si 1-2 banány zpět. A takhle to bude probíhat každý večer...

Na táboře se máme dobře, všichni jsme zdraví (jednu velkou bouli nepočítáme) a plni elánu. Kéž by počasí vydrželo alespoň takhle. Máme se fajn!!! :-)