Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[28.07.2015] První zprávy ze Středozemě    (třetí běh)
Zdravíme všechny rodiče a příznivce.
V našem časoprostoru vše utíká nějak jinak a děje se toho tolik, že se teprve teď dostáváme ke zprávám.

V sobotu jsme všichni zdárně dorazili do Čeřína, kde jsme se ubytovali a rozřadili do družinek. Odpoledne se v táboře objevil vědec, který nás informoval o blížící se zkáze světa, ale zároveň nám předal výsledky svého celoživotního výzkumu, kde byl návod na tajemný rituál zrození, jehož pomocí rozhýbeme časoprostor a přesuneme se na počátek, do Středozemě. V sobotu večer jsme jsme tedy vykonali vše, co bylo třeba a po průchodu časoprostorem nás přivítal Gandalf.
V neděli ráno, na úsvitu dějin proběhla velká hra o rasu a jednotlivé družiny se zrodily jako Gondorští, Rohanští, Elfové, Trpaslíci, Hobiti. Odpoledne jsme na novém území sháněli dřevo na večerní slavnostní oheň, u kterého jsme slavnostně přivítali nováčky a předali jim táborový znak lesní moudrosti.
Pondělí se neslo v duchu osidlování a proto, že nám navíc začaly docházet zásoby, které jsme si přivezli, začali jsme se shánět po jídle. Přálo nám štěstí a ráno jsme v táboře našli brambory, které popadaly z vozu, který v noci projel táborem. Po snídani následovaly bramborové závody a dopoledne jsme hledali další jídlo, sbírali ptačí vejce, dojili "krávu", poznávali zeleninu a koření, drbali kukuřici a přebírali hrách. Jídla máme dost, ale večer nás navštívili rozhořčení starousedlíci, protože jim prý krademe jídlo a zabíráme půdu. Dnes dopoledne jsme se tedy umyli, abychom je odpoledne mohli navštívít a pokusit se s nimi uzavřít dohodu. Držte nám palce, brzy se zase ozveme.