Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[07.03.2015] Pár hodin před odjezdem...    (druhý běh)
Naposledy se Vám hlásíme z chaty Pod Lesem, je sobota ráno, děti ještě spí, ale už naplno vypuklo balení a úklid…

Máme se dobře a myslím, že se tábor vydařil – program jsme zvládli do posledního bodu a děti se na táboře rozhodně nenudily. Byli jsme v muzeu hraček, na výletě a bazénu v Liberci, každý večer děti soutěžily na motivy pohádek Jáji a Páji, měli jsme 4 lyžovací dny, hrál se hokej, budovaly se sněhové věže a děti se dosyta vyřádily na bobech a lopatách, měli jsme Olympiádu, kino s pohádkou, diskotéku i ohňostroj…

Ve čtvrtek odpoledne proběhl avizovaný hokejový turnaj. Všechny týmy hrály každý s každým a hrálo se až do setmění. Poslední večer na motivy J+P se točil kolem příběhu o divočákovi a žaludech – děti nejdřív pusou vybíraly a přenášely žaludy, potom lovily divočáky a nakonec soutěžily v hltání. Byl to večer plný legrace a zábavy!

V pátek dopoledne se všech 32+1 dětských lyžařů vydalo na sjezdovku, kde jsme jim připravili Olympijský slalom a sjezd, po zbytek dopoledne si děti ještě naposledy zajezdily a užily už notně měknoucí sníh. Při návratu na chatu jsme se bohužel nevyhnuli prvnímu vážnějšímu úrazu – jeden chlapec jel, kudy neměl, najel na místo beze sněhu a výsledkem byl pád - se zlomenou klíční kostí jsme museli do nemocnice… Po návratu na chatu proběhla ještě poslední olympijská disciplína, kterou byl sjezd na kluzácích s možností mírného „škození“ :-)

Páteční odpoledne bylo věnováno vyhodnocení Olympiády (medaile, diplomy, sladkosti a žetony) a také odměnění dětí, které se za týden v Albrechticích nejvíc zlepšily v lyžování (žetony). Všichni jsme pak společně zamířili do lyžárny, kde se balily a kompletovaly lyže, hokejky a veškerá sněhová výbava. Potom jsme dětem v „kině“ promítli film o dracích a po večeři ještě proběhlo vyhodnocení úplně poslední soutěže v úklidu – i tady se udělovaly a bohužel i odebíraly poslední žetony. Celou soutěž vyhráli 2 nejstarší kluci a naopak za největší prasátka byl s hanbou označen pokoj malých holčiček. Pak jsme už mohli vyhodnotit celou celotáborovou hru, konečné pořadí bylo: 4. Zelení Lebedové, 3. Bílé palačinky, 2. Modří Šmoulové a 1. Černé šelmy. Všechny skupinky byly bohatě odměněny sladkostmi a navíc potom proběhl – jako odměna všem táborníkům – před chatou ohňostroj. Zbytek večera a noci zabrala diskotéka, vstupenkou byly oblíbené lighsticky a proběhla i populární soutěž v podlézání koštěte. Mezitím si děti samozřejmě balily, což bude samozřejmě i hlavní náplní dnešního dopoledne.

Ve 12 hodin bychom měli mít na parkovišti přistavený luxusní autobus a kolem 14. hodiny očekáváme příjezd do Prahy. Děti už se moc těší!!

Za všechny táborníky naposledy zdraví Lukmen