Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[05.03.2015] Opět na lyžích    (druhý běh)
Zdravím rodiče z čtvrtečního dopoledne v Albrechticích. V těchto chvílích je všech 32 dětských lyžařů společně s vedoucími na Špičáku, všechna družstva si užívají sněhu a lyžují tradiční 4 hodiny. Všichni jsme zdraví a máme se fajn!

Včera – ve středu – jsme byli vlakem na výletě v Liberci, děti dostaly na hodinu a půl rozchod a potom jsme šli na 1,5 hodiny do nedalekého bazénu. Tam se všichni dosyta vyřádili, v permanenci byly oba tobogány, vířivky, dětské brouzdaliště, venkovní řeka a hlavně velká skluzavka. Na chatu jsme se vrátili až těsně před večeří a po osobním volnu následoval tradiční herní večer na motivy J+P – děti cvrnkaly „kameny“ do kruhů, procvičily se v paměti (setonova hra s kameny) a nakonec chytaly a nosily vodu. Byl to tradičně veselý a zábavný večer!

Dnes odpoledne si chceme konečně zahrát u chaty hokej. Bazén máme bohužel plný sněhu a ledu, takže budeme muset hrát přímo na plácku pod chatou – teploty máme těsně kolem nuly, tak se trochu bojíme, aby se náš nyní bílý a lehce sněhem poprášený „zimní stadion“ nezměnil v bahniště. Uvidíme. Večer bude pak poslední herní večer na motivy J+P, čímž naše celotáborová hra de-facto skončí. Ale i zítra budou moci děti ještě svým týmům vybojovat nějaké ty žetony – bude Olympiáda a nejlepší sportovci budou kromě medailí, diplomů a sladkých odměn samozřejmě odměněni i žetony pro své týmy.

Do Prahy zdraví z podlesa Lukmen