Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[02.03.2015] První pozdrav 2. běhu ZDT    (druhý běh)
Milí rodičové,
poprvé se Vám hlásíme z chaty U lesa v Albrechticích, kde úspěšně a v rychlém tempu probíhá 2. turnus letošního zimního tábora KOLTu.

Máme se báječně, všichni jsme zdraví a plni energie a v táborovém programu stíhá jedna událost druhou, až nezbývá čas na psaní informací rodičům :). Sobotní cesta z Prahy, příjezd na chatu, ubytování a všechno okolo proběhlo v pohodě a i když máme letos na táboře nezvykle hodně nováčků, tedy dětí, které s námi ještě nikdy na zimáku nebyly – všichni se rychle rozkoukali a seznámili s novým prostředím. V sobotu večer jsme hráli seznamovací hry a před večerkou jsme potom dětem promítli první dva díly večerníčkového seriálu Jája & Pája, který letos tvoří kostru celotáborové hry.

V neděli jsme samozřejmě vyrazili na lyže na Špičák a po rozřazení dětí do výkonnostních družstev jsme se celé 4 hodiny věnovali lyžování. Po poledním klidu jsme děti rozdělili do 4 smíšených skupinek, které mezi sebou budou po celý týden soutěžit. Za jednotlivé hry a soutěže budou dostávat žetony a tým, který jich bude mít na konci tábora nejvíc, vyhraje. Týmy si během nedělního odpoledne vymýšlely názvy a bojové pokřiky (máme tu týmy Lebedů, Černých šelem, Bílých palačinek a Šmoulů), potom jsme si vyzkoušeli první (mezi)týmovou soutěž – kvíz s tematikou shlédnutých dílů příběhů J& P. V pondělí proběhl první klasický herní večer, uvedený promítnutím dalšího dílu J&P, ovšem s nezvyklým dabingem, který (k pobavení dětí) obstarali vedoucí. Následovaly 3 hry pro družinky – skok do kraťasů, rybolov a hledání papučí poslepu.

Dnes – v pondělí - jsme měli zase v plánu dopolední 4hodinové lyžování, ale bohužel nás vypeklo počasí. Ráno při budíčku docela silně pršelo a široko daleko byla ošklivá, zatažená obloha. Proto jsme lyžování zrušili a namísto toho zařadili pěší procházku do nedalekého Muzea výroby hraček. Prohlídka muzea včetně rukodílných dílen, kde si každé dítě mohlo z pytlíčku kostiček vyrobit vlastní hračku, byla skvělá a ohromně všechny bavila. Z vyrobených hraček jsme po návratu do chaty udělali výstavku a sami jsme byli překvapení, jak krásné, pestré a rozmanité věci dokázaly děti vyrobit! Po poledním klidu následovaly radovánky na sněhu – stavba sněhových věží (dosáhly opravdu úctyhodné výšky!) a následně velká sněhová bitva, během níž se naopak snažily jednotlivé skupinky věže soupeřů co nejvíc sněhovými koulemi poničit. Tahle hra skončila před malou chvílí. Před večeří plánujeme ještě malý kvíz s tematikou dnes navštíveného muzea a večer pak bude následovat druhý herní večer J&P.

V Albrechticích se prostě máme skvěle, Ejka nám výborně vaří a táborový program šlape, jak má. Co víc si přát?…:-)

Všechny příznivce zdraví z podlesa Lukmen