Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[28.02.2014] Olympijský den na ZOH :    (druhý běh)
Dobré ráno všem z dvojnásobně olympijského Albrechtvil :-),
dnes jsme vstávali nečekanaě brzy - už v sedm hodin - abychom byli s dětmi co nejdřív na svahu, měli pokud možno co nejlepší sníh a co nejméně lidí na sjezdovce a mohli tak uskutečnit Olympiádu během Olympiády :-) - sportovní olympijské soutěže pro jednotlivce.

Jinak se máme všichni dobře, pár drobných šrámů ze včerejšího hokeje a jeden slabší výron kotníku nepočítáme za nic, co by nám mohlo překazit závěr tábora a dobrou náladu. Počasí je víceméně stále stejné, takže stále ještě lyžování nakloněné :-)

Ve středu večer proběhly sportovní soutěže v rychlobruslení (shorttrack) a příprava na krasobruslení, které jsme pak dokončili včera odpoledne. Včera (ve čtvrtek) dopolende jsme se poprvé s dětmi rozdělili - 11 lyžařů si dalo obvyklé 4 hodiny na sjezdovce, 12 nelyžařů podniklo procházku k nedalekým "vodopádům", zpestřenou soutěžemi o lízátka :-) Odpoledne pak proběhl Olympijský hokejový turnaj všech 4 zemí, hokej v bazénu asi opravdu děti zatím nikdy nehrály :-) Následovalo dokončení krasobruslařské soutěže v jídelně, potom večeře a po krátkém osobním volnu tradiční herní večer, tentokráte štafety a severská kombinace :-)

Dnešní den proběhne Olympiáda, tedy - doufáme - slalom, sjezd a v okolí chaty ještě biatlon. Soutěže jsou určeny jendotlivým sportovcům, nachystány máme samozřejmě speciální olympijské diplomy, medaile i sladké odměny. Medailové zisky jednotlivců se nicméně poté ještě započtou do olympijského klání národů, což bude zřejmě také poslední možnost, jak ještě zahýbat dosavadním pořadím Brazílie, Itálie, Norska a USA v celotáborové hře. Odpoledne bychom chtěli dát dětem možnost si ještě zahrát curling a hokej, během toho už si budou také balit a večer proběhne diskotéka.

Máme se fajn, program je nabitý a daří se nám :-) Co víc si přát?

Z malé jídelny zdraví všechny Lukmen