Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[26.02.2014] ZOH v plném proudu!!    (druhý běh)
Zdarvím rodiče po dvojdenní odmlce, program tábora je tak nabitý, že někdy nezbývá čas ani na mé příspěvky :-) To nejdůležitější hned na úvod - všichni se máme skvěle, nikdo není nemocný, lyžujeme, bavíme se, sportujeme - prostě všechno podle plánů :-)

Ale popořadě, nejdřív tedy zpět k pondělnímu odpoledni - to bylo vyhrazeno jedné venkovní hře pro reprezentační týmy (hledání obrázků v okolí chaty) plus tréninku skoků na lyžích, tedy disciplíny, která byla následně hlavním bodem večerního soutěžení. Skoky probíhaly na videotrenažeru a tím je dané, že děti ohromně bavily :-) Všichni si velmi slušně osvojili techniku odrazu na skokanském můstku a během večerních závodů pak dosahovali úctyhodných výkonů. Druhým sportem, ve kterém národní týmy večer soutěžily, byla překážková dráha v pytlích, zaměřená na odraz a sílu nohou :-) Obě disciplíny byly samozřejmě odměněny medailemi a samotný závěr večera zabral tradiční a populární kvíz ve studiu před Olympijskou kuchyní, přenášený divákům on-line do herny :-)

Úterý byl odpočinkový den, nebo lépe řečeno den bez lyží. Bylo nádherně a komplet celé osazenstvo tábora (chata zůstala skutečně prázdná - vyrazili jsme opravdu všichni!) vyrazilo vlakem na výlet do Liberce a tamního bazénu. Děti měly nejdřív ve městě rozchod, následoval přesun do bazénu, a tam jsme strávili - samozřejmě pod bedlivým dohledem kamery GoPro v podvodním provedení - hodinu a půl nabitou tobogány, skluzavakmi, výřivkami, skoky z prkna atd. Úterní večer byl opět vyhrazen sportovnímu zápolení národních týmů, tentokráte v "ledových" disciplínách - nejdřív děti soutěžily ve sjezdu na bobech, potom přišel na řadu netradiční curling v malé jídelně. Soutěže se vydařily a společně s následným kvízem ve studiu "Kuchyně" zabraly dokonce trochu víc času, než jsme plánovali, takže večerka byla až skoro o půl jedenácté - pravda, během odpočinkového dne si děti až tak moc neodpočaly...:-)

Dnes (středa) dopoledne bylo ve znamení klasicky, tedy 4-hodinového lyžování, zúčastnily se bez výjimka všechny děti (!) a pokroky jsou na nich opravdu znát - všichni bez výjimky jsme už lyžovali i na modré a červené sjezdovce Špičák I, kam se doposud členové třetího družstva nedostali :-) Dnes odpoledne půjdmee s dětmi zpět na sjezdovku, ale tentokráte v "civilu", bez lyží, zato s boby, lopatami a podobným náčiním. Národní týmy čeká olympijská soutěž v žertovném snowboardu, večer na chatě by pak měla proběhnout klání v rychlo- a krasobruslení.

Od poledního klidu zdraví všechny rodiče a příznivce Lukmen. Máme se bezva!!!