Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[19.02.2013] Po návratu z Liberce    (druhý běh)
Lukmen se hlásí podruhé z Albrechtic, je úterý chvíli před večeří. Máme za sebou vydařený celodenní výlet vlakem do Liberce, kde měly děti rozchod (a samozřejmě se rozutekly po obchdoech...:-) ) a potom jsme společně vyrazili na místní bazén. Tam si děti dosyta užily tobogán, skluzavku, venkovní řeku i výřivky... Jinak celý den dnes docela silně chumelí, takže zítra by mohly být ideální sněhové podmínky na sjezdovce.

Včera dopoledne všechny děti lyžovaly na Špičáku, odpoledne se vydala většina dětí na lyže znovu, pouze 8 menších dětí zůstalo u chaty a pomáhalo nám s úpravou hřiště na hokej. Večerní program obstaraly 3 další hry pro tlupy z doby ledové, tentokráte děti překonávaly lávovou řeku, hledaly na chatě skrytá zvířátka a nakonec museli prokázat ostříží zrak při hledání skrytých miminek mezi obrázky motivů z filmu Doba ledová. Během dne proběhlo také dvojí uplatnění bodů, získaných za soutěže skupin, na skrytém herním plánu z doby ledové. Na tomto plánu se skupinky pokouší dostat svoji figurku alias miminko co nejdříve za svými rodiči neboli do iglů ve středu plánu. Cesty jsou ale zakryté neprůhlednou vrstvou barvy, která se postupně smývá až průběžným postupem jednoltivých skupin. Takže děti vlastně nevědí, jakou cestou se vydat, kudy půjdou a co je cestou čeká. Mají také možnost "odbočit" k bonusovým odměnám, jako třeba láhev coly nebo brambůrky. Velmi populární jsou "veverky", což jsou naši kuchaři Ivana s Evženem - kdykoliv figurka skupinky vstoupí na políčko, označené veverkou, dostane speciální úkol nebo kvízovou otázku a při úspěšném splnění či zodpovězení získá od veverky bonusové body navíc. A zatím jsou děti až nečekaně úspěšné! :-)

Zdravotní stav tábora je naprosto skvělý - všichni jsme zdrávi a v pořádku, veškerý program plníme úplně všichni, bez výjimky. Pro nás dospěláky skutečný ideál :-)

Zítra plánujeme po dnešním dnu bez lyží celodenní intenzivní lyžování na Špičáku.

Pozdravujeme rodiče do Prahy a byl jsme také požádán, abych Vám napsal, že brzy budou na facebookovém profilu našeho tábora aktuální fotky :-) Mějte se krásně!