Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[18.02.2013] Hlásíme se z Albrechtic    (druhý běh)
Hezký den všem, poprvé se hlásí 2. běh ZDT v Albrechticích. Na úvod stručně to nejdůležitější - máme se všichni dobře, tábor se rozběhl podle plánu, všude kolem je dostatek sněhu, lyžování perfektní, všichni zdrávi a bez úrazů :-)

Sobotní příjezd na novou chatu proběhl bez problémů, překvapilo nás, jak brzy jsme z Prahy autobusem dorazili. Všichni jsme se seznámili s novou chatou a sobotní večer jsme věnovali seznamovacím hrám; následovalo promítnurí části motivačního filmu Doba Ledová 1, což je pro letošek tématem našeho pobytu na chatě Šroubárny (=mottem celotáborové hry). V neděli jsme všichni vyrazili na lyže a Fifíkovi s Karolínou se podařil opravdu husarský kousek, koupili velmi výhodně pro celou skupinu permanentky 4 dny ze 6. Vzhledem k výborným sněhovým podmínkám a příznivé předpovědi nebyl důvod váhat, takže pro letošek už máme všichni od začátku vleky na celou dobu pobytu vyřešeny :-)

Po krátkém otestování lyžařských dovedností dětí jsme je rozdělili do 3 družstev a celé prodloužené dopoledne jsme intenzivně lyžovali na všech sjezdovkách Tanvaldského Špičáku, až nám docela vyhládlo, takže výborný oběd zmizel po návratu na chatu kuchařům z hrnců doslova před očima. Nedělní odpoledne jsme pak věnovali úvodu do celotáborové hry - rozdělili jsme děti do 4 týmů, ve kterých budou soutěžit a následovalo vysvětlení herního plánu a principů soutěžení, které bude 5 následujícíh večerů probíhat. Večer se uskutečnily první 3 hry pod vedením Martiny a Fifíka - děti musely získat co nejvíce vody ze sněhu a ledu v okolí chaty, poté vybavit jednoho člena skupinky na krutý ledový mráz (=obléci mu co nejvíc vrstev oblečení) a nakonec proběhla stavba modelu obydlí z rozmanitých materiálů a surovin. Hry děti tak bavily, že jsme trochu protáhli večerku a spát se šlo až chvilku před půl jedenáctou :-)

Dnes máme v plánu samozřejmě lyžování, chceme jít na lyže (snowboardy) dopoledne i odpoledne a děti, které už odpoledne nebudou chtít znovu na lyže, zabavíme hrami se sněhem u chaty. Večer pak samozřejmě proběhnou další soutěže skupin z doby ledové, dnes pod vedením Ančí a Lukmena. No a zítra - v úterý - pak plánujeme celodenní výlet na bazén do Liberce.

A kdo že jsme to my? O děti se letos starají Dave, Martina, Renata, Vlasta, Kája, Cagi, Ančí, Míša a Lukmen, vaří nám (a jak! :-)) Ivana s Evženem. Kromě toho jsou tu snámi i Helča s malou Aničkou a prvních několik dní tu s námi navíc je i Fifík.

Jak jsem už napsal, máme se všichni bezva. Počasí nám přeje, sněhu je dost, tábor probíhá tak, jak má :-) Zdravíme všechny rodiče!!