Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[04.08.2012] Kamelot se raduje, Kamelot jásá    (třetí běh)
Po korunovaci krále Artuše zavládl na Kamelotu klid a pořádek.
Úterý se neslo ve znamení boje s drakem. Děti sledovaly a pozorovaly draka, pak hledaly dračí vejce a večer vyvrcholil bojem krále Artuše s drakem. Artuš draka nakonec ušetřil na přímluvu krásné lady Guinevry.
Ve středu král uspořádal rytířský turnaj, které ho se i osobně zúčastnil. Po skončení ho Guinevra, první dáma turnaje, vyhlásila vítězem a on jí při té příležitosti požádal o ruku. Pod dojmem této slavnostní chvíle byla vystrojena velkolepá svatba. Merlin krále Artuše, za přítomnosti svědků Lancelota a Morgany, oddal s Guinevrou. Poté následovala velká hostina u ohně. Došlo i na pečeného bažanta.
Čtvrteční ráno bohužel nebylo tak veselé. Guinevra byla unesena, ale protože se jí podařilo zanechat šifrovanou zprávu, Lancelot králi nabídl, že s pomocí dětí Guinevru nalezne a osvobodí. To se také podařilo, takže odpoledne se všichni mohli věnovat posilování a upevňování rytířských znalostí a dovedností.
V pátek jsme zjistili, že při záchraně unesené Guinevry v sobě Lancelot s Guinevrou sobě nalezli zalíbení, ale Artuš o tom naštěstí neví. Uvidíme co bude dál...