Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[15.02.2012] Druhý pozdrav z Neapole    (druhý běh)
Milí rodiče, opět se hlásí zimní tábor na VKUSu. Máme se báječně, táborový program běží tak, jak má a sněhu a zimy si užíváme měrou vrchovatou. Až na pár drobných nachlazení jsme všichni zdraví a v pořádku.

V téhle chvíli (středa podvečer) se děti dívají v kině, ve které se proměnila naše jídelna, na film Rango, který jim promítáme. Před chvílí skončila jedna dodatečná hra pro mafiánské rodiny – náboženské konverze. Dopoledne byli otrlejší lyžaři na Portáškách, druhá skupina dětí – bobaři – podnikla pěší výlet na boudu Jana spojený s dováděním v čerstvém prašanu. Ano, počasí se nám trochu změnilo, přes noc nasněžilo snad 20 cm sněhu a sněží v podstatě stále. I přesto bylo dopolední lyžování dobré, děti si vyzkoušely jízdu v jiných sněhových podmínkách. Prozatím jsme ale radši odsunuli plánované výlet skibusem do Pece, uvidíme, zda nám bude počasí víc přát zítra.

Včera – v úterý – byl tradiční odpočinkový den, tedy den bez lyží. Všichni jsme vyrazili na výlet do nedalekého Trutnova, kde měly děti oblíbený rozchod a potom jsme se byli na 2 hodiny vydovádět v bazénu. Jinak po večerech se pravidelně věnujeme hrám na motivy naší mafiánské hry, kdy se rodiny snaží zabrat co největší plochu města Neapol. Hrají rozmanité hry, kterými je provádějí jednotliví členové rady města. V pondělí bylo součástí programu i noční lyžování na sjezdovce Modřín.

Všichni se máme na táboře dobře. Těšíme se, zda nám bude přát počasí, abychom mohli zkusit lyžování v Peci, v pátek nás čeká Olympiáda. Snad jen jediný bod programu asi budeme muset zrušit – pečlivě odhrabaná a odházená terasa, připravená na populární turnaj v hokeji, bohužel natolik zapadala novým sněhem, že už asi nenajdeme prostor pro další odklízecí brigádu. Ale nudit se ani tak určitě nebudeme.

A kdo že se o Vaše děti na VKUSu vlastně letos stará? Výborně nám vaří duo Ivana (ve městě Neapol doktorka) + Evžen (soudce), o zdraví všech se stará zdravotník Dádí (krupiér z kasína), dalším osazenstvem jsou Viki (farář), Kája (barmanka), Cagi (hrobník), Vláďa (popelář), Martina (bankéřka) a Renata (obchodnice).

Od palačinek, podávaných během filmu, zdraví všechny rodiče poslední člen party, starosta Neapole Lukmen :-)