Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[04.08.2011] Pátrání se blíží k cíli    (třetí běh)
Od posledních zpráv z Ankh-Morporku se toho hodně událo - hlídky v pondělí putovaly do okrajového království Krull, kde dostaly od Vetinariho za úkol navštívit místní observatoř kvůli pozorování zeměplošských slonů a také se porozhlédnout, proč se Zeměplocha naklání zrovna tímto směrem.
Obě mise hlídky úspěšně splnily, a proto už nyní víme, že slon opravdu zmizel a že v Krullu mají velké množství težkých kovů, které je potřeba rozmístit kvůli vyvážení někam jinam. Tomu jsme se věnovali během úterního dopoledne a po obědě se děti vydaly za poustevníkem, který prý má nějaké informace o zmizení slona. Cesta k němu však nebyla jednoduchá a hlídky musely překonat mnohé nástrahy. Dva členové hlídek ale doputovali až k poustevníkovi a večer potřebné informace získali. Poté už následoval jen špekáčkový oheň a kecáček.
Ve středu jsme se opět myli a jelikož bylo opravdu pěkné počasí, vyrazili jsme s dětmi k vodě, z čehož měly opravdu velkou radost. Tam se odehrála hra Těžba tolarů a odpoledne děti putovaly dostavníky do Überwaldu, kde by se podle všech indicií měl nacházet ztracený slon.
Dnes nám den opět začal deštěm, ale pomalu se to vybírá. Ráno jsme navštívili místní kino, kde nám promítli nějaké statické obrázky z historie Überwaldu, které nám ještě více osvětlily, o co zde jde a pak následoval pizza oběd. Nyní děti pátrají po tom, kdo se má večer zúčastnit rituálu Ašk-Ente.
Zdravotně jsme v pořádku, pár oslabených marodů se nám pomalu léčí, aby se stihli ještě zapojit do závěru tábora.
Z úžasného města AM zdraví,
Patricij