Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[28.07.2011] Ztratil se jeden slon!    (třetí běh)
Zdravím z AM!
Počasí nás tady prohání z jednoho extrému do druhého, ale to nám nebrání užívat si program. V úterý večer jsme se skvěle pobavili při představení jednotlivých hlídek, kdy hrály svoje vlastní příběhy na vybraných 10 slov.
Středa nás přivítala opravdu krásným počasím, které vydrželo skoro celý den. Ráno hlídky vyšetřovaly vloupání do Svatyně chorých draků, kteří se rozutekli po okolí a bylo je potřeba za dodržení bezpečnostních opatření opět pochytat. Poté proběhla oblíbená hra Latríny, následovány po obědě Máčkou, kdy se na Stínov snesla hustá mlha a hlídky se z ní poslepu musely dostat do své domovské strážnice.
Poté děti podle hesla "Pomáhat a chránit" hledali pachatele oběšení slona Vetinariho tetičky. Pátrání to bylo dlouhé, ale nakonec tři hlídky pachatele dopadly. Večer bylo Coninou k ohni vyhlášeno kadeřnické defilé, pekly se špekáčky a před večerkou se ještě hrála hra Bludičky, kdy hlídky honily po louce barevná světýlka snažily se od nich získat jednotlivá písmena zprávy.
Čtvrtek nás také překvapil pěkným počasím, které se ale během dne bohužel kazilo, až nám překazilo večení spaní hlídek mimo tábor. Ale do té doby jsme stihly sehnat ingredience a upéct chleba podle Stařenky Oggové, pochytat zlobivé trpaslíky narušující pořádek ve městě, udělat spousta dřeva do tábora a večer se nacpat hamburgry z táborové kuchyně. Bohužel odpoledne často pršelo, takže vše nebylo tak ideální, jak by mohlo být.
Večer na nástupu nás překvapila Stařenka Oggová s jejím prohlášením, že zmizel jeden ze slonů ze hřbetu Velké A-Tuin, želvy, která nese náš svět vesmírem! Toto jsme si ověřili v Neviditelné univerzitě při rituálu Bratrstva ebenové noci a uvidíme, co s tím v dalších dnech hlídky provedou.
Kromě velmi variabilního počasí se máme dobře, děti jsou zdravé a spokojené, užívají si naplno celého programu.
Zdraví vás,
Vetinari