Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[06.02.2011] První pozdrav ze VKUSu    (první běh)
Vážení rodiče, poprvé se Vám hlásí Lukmen z letošního 1. běhu ZDT na Portáškách. Všichni se máme dobře, včerejší příjezd i vybalování proběhlo v pohodě, podařilo se nám dostat rolbu se zásobami a zavazadly až k chatě, což nám hodně usnadnilo první chvíle tábora. :-)

První večer proběhl tradičně ve znamení seznamovacích her a před večerkou jsme ještě promítli dětem první díl animovaného seriálu o putování Williho Foga kolem světa. Tento příběh totiž bude motivem letošní táborové hry; více se dozvíte v dalších příspěvcích.

Zatím nám bohužel moc nepřeje počasí, ráno (neděle) jsme se probudili do zataženého dne s mírným deštěm a teplotou vysoko nad nulou. Proto jsme se rozhodli prozatím nevyrážet na lyže, abychom děti ušetřili zklamání a také promočení. Proto jsme dopoledne rozdělili děti do 4 skupin, které budou soupeřit mezi sebou a také proti skupině Williho Foga v rychlosti a úspěšnosti cesty kolem světa. Skupinky měly za úkol si pro začátek vymyslet název a pokřik a potom si zahráli pár "zahřívacích" her v místnosti. Mužská část dospěláků během toho odklízela sníh a led z verandy, abychom se mohli věnovat tolik oblíbenému hokeji. Chvíli před obědem také dorazila do chaty poslední tábornice Eliška, takže jsme nyní kompletní - 28 dětí a 8 dospěláků (Lukmen, Ejka, Renča, Martina, Viki, Dádí, Vláďa a Kája).

Teď probíhá polední klid a odpoledne se chystáme s dětmi na procházku ven, abychom se aspoň trochu vyvětrali. Večer nás čeká první "ostrý" herní souboj jendotlivých týmů v putování - dnes je na řadě kontinent "Evropa". Zítra budu referovat, jak večerní hry dopadly...

Zdravíme všechny rodiče! :-)