Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[25.08.2010] Velké putování    (třetí běh)
Jen co se ráno rozednilo a my se protáhli a posilnili snídaní, vyrazili jsme za Atlantidou. Hned na prvním kopci nás čekal první úkol, a to vyluštit kamennou desku popsanou jakýmsi nápisem v řecké abecedě. Zatímco kapitáni týmů luštili, jejich členové se posilňovali svačinou :). Nakonec 3 ze 4 polis zprávu přečetly a mohli jsme pokračovat dále.

Před jednou z osad jsme zastihli skupinku bohů, kteří také putovali na Atlantidu, ale poztráceli se jim kousky instrukcí, jak se tam dostat, a tak nás požádali o pomoc. Děti si se sbíráním kousků poradily celkem rychle, horší už to bylo s výkladem, kam bohy tyto kousky mají zavést. Nakonec se i tuto informaci podařilo získat, a tak jsme už věděli, kam směřujeme. Bohové zmizeli stejně rychle, jako se objevili a my pokračovali dále.

Těsně nad městem Krumlovem se zjevil bůh Hermes a pěkným cvičením ztrestal ty, kteří ho nevhodně obdarovali večer předtím. Jen tak mimochodem nám taky prozradil, že informace o Atlantidě byla smyšlená, takže se naplnilo to, čeho jsme se obávali. Nu, pokračovali jsme dále, abychom si alespoň užili trochu té civilizace.

K našemu překvapní jsme se u bran města potkali s bohy, kterým jsme pomáhali nalézt cestu. Nyní však byli dost ošuntělí a značně naštvaní, protože je ve mestě okradli o jejich atributy, což dávali za vinu nám, jelikož jsme je tam poslali. Nic nedali na naše argumenty, že jsme jim jen pomáhali mapu složit a pod pohrůžkou božího hněvu nás donutili jim ve městě ty jejich atributy sehnat zase zpět.
Takže děti museli během rozchodu kromě shánění zásob sami pro sebe ;) ještě bez kupování získat květinu, kůži, uhlí a zrní. To se jim více méně povedlo a mohli jsme udobřené bohy a město opustit a vrátit se do našeho tábora.

Tam už nás čekala jen výborná večeře, nástup a pak večerní klid a spánek, po celodenním výkonu jistě zasloužený.