Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[23.08.2010] Zlaté rouno a bohyně Hékaté    (třetí běh)
Kalispéra!

Zdravím po dalším nabitém dni ve starověkém Řecku. Od poslední zprávy jsme v neděli uskutečnili celodenní putování po okolí posvátné hory Olymp, jehož cílem bylo získání zlatého rouna. Toto putování bylo opravdu herojské, protože děti na cestě čekalo mnoho nebezpečenství a úkolů, během kterých prozkoumaly blízké i daleké okolí tábora. Nakonec se jednomu z řeckých měst podařilo rouno získat, a tak splnily úkol, který jim zadal sám božský Zeus. Ten si pak rouno nevzal, ale ponechal ho vítěznému týmu jako odměnu za jeho úsilí, takže byl takto získán další mýtický předmět do naší sbírky.

Dnes jsme na popud boha Area očistili svá těla v lázních i duši ve zkouškách, a tak jsme se mohli vydat do věštírny za Pýthií, která nás měla nasměrovat na další cestu. Bohužel vykladač jejích zmatených předpovědí byl indisponován, musely si s tím poradit samy. Což nakonec po menších nápovědách ze strany bohů zvládly, a proto se mohly vydat za dalším kolem pro bohyni Hékaté, který spočíval v hledání kamenů z jejího náhrdelníku. Odpoledne se nám po třech horkých dnech začalo zatahovat a večer se opět po okolních kopcích blýskalo, naštěstí noční vypouštění balónů se vzkazy pro Hékaté bylo zachráněno zásahem Dia, který odvrátil déšť někam jinam.

Teď už mladí rekové a rekyně spí a bohové na Olympu vymýšlí, co s nimi podniknou zítra. Jsme stále všichni zdraví a plní síly a tábor si užíváme v maximální míře.

Zdravíme mimo Olymp.

Zeus