Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[12.07.2009] Celodenní výlet do Krumlova    (první běh)
Vážení rodiče, hlásím se Vám opět z táborové louky pod Čeřínem! Tábor je bez problému a program běží na plné obrátky, celé osazenstvo tábora je v pořádku, nemáme nikoho ve stavu nemocných a úrazy se nám také vyhýbají – tábor je prostě v pohodě a žije svým životem. Počasí se nám konečně začalo lepšit a pokud to dnes vydrží, budeme za sebou mít kompletní dva dny bez deště!

Jak jsem již avizoval, ve čtvrtek večer, po návratu všech posádek do tábora z celodenní etapy za třetím dílem mapy, proběhlo v táboře samotné hledání vytouženého mapového dílu. To se odehrávalo v hygieňáku, který byl ale komplet ponořen do husté bílé mlhy, ve které nebylo skoro možné vidět! Byla to opravdu obtížná zkouška pro „hledače“ z jednotlivých posádek, kteří byli vpouštěni do uměle zamlženého hygieňáku s rozestupy podle toho, jak dorazily jejich posádky do tábora z etapy. Hledači přitom byli vybaveni vším, co uznali za vhodné, resp. co jim napověděly indicie získané v průběhu etapy. Mezi doporučeným vybavením tak samozřejmě byla baterka, brýle, rouška a podobně. Vybraní hledači byli všichni z řad nejstaršího oddílu a klukům se akce opravdu líbila! Nakonec se po důkladném prohledávání vnitřku hygieňáku podařilo ukrytý díl mapy najít a tím etapa definitivně skončila.

V pátek dopoledne byl v táboře program po oddílech. Odpoledne jsme pak zařadili sportovní odpoledne včetně očekávaného prestižního zápasu výběru kluků proti vedoucím. Ale nejen oni sportovali – v táboře se hrál také volejbal, ping pong, badminton a mnoho jiných sportů a her. Večer po nástupu nás potom navštívili táborníci z vedlejšího tábora skautů a byl sehrán prestižní zápas mezi našimi vedoucími a vedoucími skautů. V samém závěru dne jsme pak ještě stihli nachystat překážkovou dráhu na následující den.

Sobota byla pro změnu zase věnována pirátskému programu, konkrétně čtvrtému a poslednímu dílku mapy. Tu měl podle našich informací u sebe zlý a bojovný pirát Jack a protože nás čekal možný střet s ním a bandou jeho kumpánů, museli jsme se nejdřív náležitě připravit a vycvičit. Proto dopoledne posádky trénovaly v opičí dráze svoji zdatnost a rychlost. Užili jsme spoustu zábavy, kromě opičí dráhy také posádky bojovaly proti sobě papírovými koulemi, hrály také námořní bitvu „lodě“ i populární strhávačku fáborků. Zkrátka výcvik jaký má být. Po poledním klidu pak posádky se svými loděmi vypluly na širý oceán a Jack na sebe potom nenechal dlouho čekat. Sám nás napadl a chtěl získat naše kousky mapy! Proto jsme vyrazili jako jeden muž, vyzbrojeni papírovými koulemi, do Jackova ležení nedaleko tábora. Tam nás ale čekala banda asi devíti po zuby ozbrojených pirátů, se kterými jsme se museli utkat a přemoci je. Což se nakonec po dlouhé a vyčerpávající bitvě podařilo, banda byla zneškodněna a nakonec naši kapitáni dohnali a přemohli i samotného Jacka a získali tak jeho čtvrtý díl mapy vytouženého pokladu. Následovala opět plavba loděmi, tentokráte ale už vítězný a radostný návrat k nám na Tortugu. Je asi pochopitelné, že následující večeře se změnila v oslavnou hostinu, víno teklo proudem, zpívali jsme naše oblíbené námořnické písně a radovali se ze zisku celé mapy. Až král pirátů Silver ale musel naše nadšení trochu ochladit – přeci jen máme sice celou mapu, ale cesta za pokladem – navíc po souši a neznámou krajinou – nás teprve čeká!

Po sobotním večerním nástupu dorazili do tábora znovu skauti z nedalekého tábora, tentokráte s výběrem chlapeckého fotbalového mužstva. Proběhl přátelský zápas a dlužno dodat, že i ten – stejně jako předchozí mezi vedoucími – jsme vyhráli!

Dnes, tedy v neděli, jsme do programu zařadili celodenní výlet do Krumlova. Děti už se moc těšily na možnost nákupů oblíbených dobrot a sladkostí a protože nám přálo počasí, celý den se velmi vydařil. Cestu zpět z Krumlova absolvoval 3.-5. oddíl autobusem do Zátoně, nejmenší dva oddíly jsme odvezli z Krumlova do tábora auty. Teď, chvilku před večeří, se hraje v táboře hromadně oblíbená ruská schovka a po nástupu budou mít děti osobní volno. Ale zatím vůbec netuší, že je dnes v noci čeká noční zkouška odvahy!

Zkrátka a dobře, máme se fajn a v táboře i okolí se stále něco děje. Zítra budeme mít pestrý program v podobě táborové Olympiády a Pouti. Moc se těšíme!

Za všechny spokojené táborníky zdraví rodiče Lukmen.