Zprávy z tábora
Dnes je neděle 15. září 2019
stránky KOLTu

[02.07.2009] První zpráva z Čeřína    (první běh)
Vážení rodiče, hlásí se Vám Lukmen s první zprávou z letošního prvního běhu tábora pod Čeřínem. Všichni jsme v pořádku, cesta z Prahy i ubytování proběhlo bez potíží a počasí nám zatím přeje. Včera bylo teplo až dusno a beze srážek, dnes - před chvílí - sice trochu sprchlo, ale už se zase ukazuje slunce. Všechny děti jsou v pořádku a doslova od prvních minut v táboře jsou vtaženy do letošní celotáborové hry - honby za pokladem starého kapitána Kida.

Hned při příchodu do tábora byly děti svědky menší hádky osazenstva města na stejnojemnném ostrově Tortuga, kterou ukočil až šéf pirátů Jack Silver, který se za chování svých mužů návšětvníkům omluvil a na ostrově je přivítal. Odpoledne jsme pak společně chystali slavnostní první táborák. U něj nás překvapil příchod starého piráta, z jehož vyprávění jsme později pochopili, že se opravdu jedná o legendami opředeného Kida. Ten nám zanechal jakýsi kus mapy s klíčem a zmizel v temnotě. Jack Silver nám pak řekl, že mu Kid pošeptal, kde hledat jeho dávného kumpána Píšťalku Boba a s ním i druhý díl mapy. Musíme se ale nejdří rozdělit do posádek a vycvičit mladé nezkušené námořníky.

Teď, tedy ve čtvrtek po obědě, se chystáme na populární odpolední rozřazovací závod, při kterém si naše nováčky a námořnické adepty pořádně vyzkoušíme, abychom je pak mohli rozdělit do 6ti posádek a ty přidělit zkušeným kapitánům s kormidelníky, kteří s nimi budou putovat za pokladem.

Další zprávy budou následovat.

Zdravíme všechny rodiče do daleké Prahy!